Etkinlikler

11 Ekim 2022

4. Türk-Alman Enerji Forumu

Türk-Alman Enerji Forumu, Türk-Alman Enerji Ortaklığı'nın merkezi diyalog platformudur. Forum, Türkiye ve Almanya'da enerji sistemlerinin iklim nötrlüğüne doğru dönüşümünü değerlendirmek üzere siyaset, iş dünyası, bilim ve sivil toplumdan paydaşları bir araya getirmektedir.

08 Haziran 2022

Tanıtım Etkinliği: E-Mobilite Altyapısının Planlanması ve İşletilmesine İlişkin El Kitabı

Elektrikli araçların sayısı arttıkça, elektrik şebekelerindeki yükün de artması beklenmektedir. Bu, hem şebeke planlaması hem de şebeke işletimi için yeni yöntemler gerektirmesi nedeniyle dağıtım sistemi operatörleri için zorlu bir görevdir. Tanıtım etkinliği ile, Elektrikli Araçları entegre etmek için en iyi uygulama örneklerini ve yönergelerini özetleyen bir el kitabı sunulacaktır.

24 Mayıs 2022

H2Global Bilgilendirme Etkinliği

Alman Federal Hükümeti tarafından kurulan H2 Global finansman programı, küresel olarak yeşil hidrojen projelerini desteklemeyi hedefliyor. Bilgi etkinliği, finansman programına ve koşullarına genel bir bakış sunmaktadır.

02 Haziran 2021

3. Türk-Alman Enerji Forumu

Türkiye ve Almanya'daki enerji sisteminin dönüşümünü müzakere etmek ve daha fazla işbirliği fırsatını değerlendirmek üzere 2 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen Türk-Alman Enerji Forumu, siyaset, sanayi, bilim ve sivil toplum alanlarından 450 paydaşı bir araya getirdi.

26 Ekim 2018

2. Türk-Alman Enerji Forumu

Türk-Alman Enerji Forumu'nun ikincisi 26 Ekim 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Her iki ülkenin enerji bakanları tarafından imzalanan Niyet Mektubu ile Almanya ve Türkiye'de enerji ve enerji sisteminin dönüşümü konularında daha yakın bir işbirliği başlatıldı.

Etkinlik bulunamadı
EN